Hakkımızda

Büyük Hamit Otel

Sultanlar şehri, günümüz metropolü ve dünya kentlerinden biri olan İstanbul’a gelmekle kalmayın,İstanbul’u yaşayın.

Büyükhamit Hotel, İstanbul’u yaşamanız için size kapılarını ardına kadar açıyor.

Hotelimiz Atatürk Havalimanı’na sadece 16 km mesafededir.Havalimanında, transfer hizmetiniz için sizi karşılayacak olan güler yüzlü personelimiz Türk insanının sıcakkanlığının ilk örneğini size yansıtacaktır. Havalimanından hotelimize gelirken İstanbul’un ister gündüz olsun ister gece, büyüleyici havasını solumaya başlayacaksınız. Seyahatini sırasında gezebileceğiniz yer alternatifleri ile ilgili yolculukta yapacağınız sohbet, tatil heyecanınızı katlayacaktır.

İstanbul’un merkezinde Fatih’te yer alan hotelimize geldiğinizde ihtişamı, konforu ve huzuru hissedeceksiniz. Odalarımız sarayı andıran altın renkli kombinasyonlar barındırırken, her birinde Lcd Tv,Klima, ve minibar bulunmaktadır. Ayrıca aynı ihtişama sahip banyolarımız da sizlere kendinizi sultanlar gibi hissetmenizi sağlayacaktır. Lobimizde sohbet edebilir veya kütüphane kısmına geçip çeşitli dillerdeki kitaplarımızı incelerken kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

Alakart restoranda öğle ve akşam yemeklerinin tadını çıkarabilirsiniz. Kahvaltı ve akşam yemeği açık büfe olarak servis edilir. Lounge cafe gün boyunca çeşitli içecekler ile hizmet vermektedir. Ayrıca, otel bünyesinde açık havada oturma alanı da mevcuttur.

Hotelimiz, Sultan Ahmet Camii, Ayasofya, Topkapı Sarayı ve Kapalıçarşı‘nın yer aldığı Sultanahmet semti 2 km uzaklıktadır. Aksaray Metro Durağı sadece 650 metre mesafededir.Yenikapı Feribot İskelesi’ne 1 km uzaklıkta yer alır. Atatürk Havalimanı ise 16 km ötededir. Ayrıca Historia Avm hotelimize oldukça yakındır.

Tarihi Yarımada ve İstanbul’a Bir de Bu Pencereden Bakın…